• Головна
  • Новини
  • У «КРИВОРІЖГАЗ» пояснив ЧОМУ ВСТАНОВЛЮЮТЬ ЛІЧИЛЬНИКИ НА ДОМ
15/03/2017

У «КРИВОРІЖГАЗ» пояснив ЧОМУ ВСТАНОВЛЮЮТЬ ЛІЧИЛЬНИКИ НА ДОМ

    До редакції сайту «Перший Криворізький» надходять запитання і повідомлення від читачів про встановлення газових лічильників на будинок. Читачі цікавляться, чому відбуваються такі установки, а також, чому вимірювальний прилад встановлюється не конкретному споживачеві, а централізовано всім.

    За роз'ясненням з цих питань ми звернулися до прес-служби ПАТ «Криворіжгаз», де нам відповів Анатолій Пономаренко, технічний директор підприємства:

    «Установка побутових лічильників газу проводитися відповідно до ЗУ« Про забезпечення комерційного обліку природного газу », згідно якого, споживання блакитного палива з 2018 року буде можливим тільки за умови його обліку за допомогою лічильника», - повідомив Анатолій Понамаренко.

    Читайте також: Живи без газу або впусти в квартиру. У Криворіжгаз пояснили чому відключають цілі будинки.

    З цього випливає, що до кінця наступного року криворіжці, які не мають приладу обліку споживання природного газу, можуть бути відключені від централізованої його подачі.

    Так само, за словами технічного директора ПАТ «Криворіжгаз», згідно з гл. 5 розділу ІХ Кодексу газорозподільних систем, з ініціативи та за рахунок балансоутримувача (управителя) або Оператора ГРМ (ПАТ «Криворіжгаз») в багатоквартирному будинку або на групу будинків може бути організований і встановлений загальнобудинковий вузол обліку природного газу.

    Отже, рішення про необхідність установки лічильника і всі пов'язані з цим витрати лягають на компанію, яка надає послуги газопостачання. Точні суми, що виділяються на установку окремо взятого лічильника не називаються, але за словами фахівця зі зв'язків з громадськістю ПАТ «Криворіжгаз», витрати варіюються в межах 50 тисяч гривень. Все залежить від моделі лічильника, кількості абонентів, яких він буде обслуговувати і необхідного для його установки обладнання.

    «Фінансування робіт по установці лічильників здійснюється за рахунок коштів ПАТ« Криворіжгаз », передбачених в структурі тарифу на розподіл природного газу. Якщо направляти всі кошти на установку індивідуальних лічильників, компанії знадобиться не менше 10 років для забезпечення всіх криворіжців приладами обліку. Щоб збільшити фінансування необхідно збільшити тариф, однак при цьому зросте вартість природного газу для побутових споживачів », - каже техдиректор ПАТ« Криворіжгаз ».

    Читайте також: ПАТ «Криворіжгаз» пояснює застосування норм споживання природного газу.

    З його слів стає зрозумілим, чому підприємство виробляє установку загальнобудинкових лічильників замість персональних. Перш за все, це обумовлено законодавчою нормою, в якій йдеться про крайній термін до початку 2018 року. Встигнути забезпечити всіх споживачів за рік досить складно, але встановлюючи лічильник на будинок, норма буде виконана. До того ж, дана міра істотно заощадить кошти на установку, які беруться з тарифів, які ми платимо за спожитий газ.

    «Для вирішення фінансової проблеми НКРЕКУ ініціювала встановлення будинкових лічильників газу і затвердила в структурі тарифу ПАТ« Криворіжгаз »відповідні витрати в 2016 році. Національна комісія виділила більше 48 млн. Грн., На які компанія зможе встановити близько 2 тис. Будинкових лічильників. Ознайомитися з Інвестиційною програмою можна нашому офіційному сайті підприємства », - повідомляє Пономаренко.

    Таким чином, виходить, що в і без того збільшений тариф на газ, крім вартості самого сировини і його транспортування, включена також вартість лічильників, за які споживачі платять, оплачуючи рахунки за газ.

    «Хочу підкреслити, що встановлення будинкових лічильників, це не примха ПАТ« Криворіжгаз », а виконання законодавчих норм», - каже Анатолій Пономаренко

    Що ж в кінцевому підсумку отримає споживач, який оплатив установку лічильника і вимушений залишитися без газу на момент його установки?

    Читайте також: Нова система субсидування ставить під загрозу забезпечення газом криворіжців.

    «Установка будинкових лічильників дозволить заощадити час і гроші. Адже їх покупка і монтаж обійдеться в кілька разів дешевше, ніж індивідуальний лічильник. Так, наприклад, щоб облаштувати 100 квартир багатоповерхового будинку індивідуальними лічильниками газу необхідно в середньому 200 тис. Грн., А монтаж 1 будинкового приладу обліку газу обійдеться в середньому близько 30 тис. Гривень », - пояснює технічний директор ПАТ« Криворіжгаз ».

    Загальна сума програми встановлення будинкових лічильників в період з жовтня 2015 року до кінця 2016 року всього по Україні становить близько 776 млн. Грн., Що в результаті 100% її виконання забезпечить облік близько 2,3 млн. Споживачів, які використовують газ тільки для приготування їжі.

    Нижче представляємо вашій увазі переваги, які на думку фахівців ПАТ «Криворіжгаз» отримають споживачі від установки будинкового лічильника.

Переваги установки будинкових лічильників у порівнянні з індивідуальними:

- Не вимагають збільшення тарифу на газ;

- Зменшення в 10 разів терміну установки;

- Установка обійдеться в 5 разів дешевше індивідуальних лічильників;

- Економія коштів в розмірі 3 млрд. Грн. по всій Україні;

- Забезпечення обліку в 2,3 млн. Українців протягом 18 місяців;